ES_Kreeka

EESTI SINFONIETTA SOLISTID KREEKAS

12.08 mängivad Eesti Sinfonietta Solistid Kavala hinnatud kontserdipaigas, ajaloolilses keskuses Imaret.
Kavala linn asutati 7. sajandil e.Kr ja on aegade jooksul kandnud erinevaid nimesid. Antiikajal tunti seda Neapolisena, keskajal muudeti linna nimi Christoupoliseks.
Linnas asub mitu uhket vaatamisväärsust Seal on Kreeka üks paremini säilinud akvedukte, akropolis ning Philipi Teater, mille ehitust alustati valitseja Philip II eestvõttel aastal 356 e.Kr.

Imaret tähendab algupäraselt Ottomani impeeriumi ajal ehitatud vaeste supikööki, millele sageli lisandusid ka muud asutused nagu haigla, mošee, kolledž. Praegune Kavala Imaret ehitatigi teoloogilse kolledžina imaamidele Muhammad Ali Pasha käsul vana hoone kohale aastal 1817.
Aastaid hiljem ostis selle Kreeka suurtööstur Missiriani perekond, kes restaureeris hooned hoolikalt. Oma algupärase väljanägemise on säilitanud paljud ruumid, sealhulgas mošee, tänapäeval puhketuba, kus ruumi esialgsest otstarbest lähtudes ei suitsetata ega tarvitata alkoholi.
Ottomani arhitektuuri meistriteos, Kavala Imaret on oma kaunistuste rohkuse ja mitmekesisuse ning sise- ja välisarhitektuuri erakordse sidususega väga haruldane ehitis kogu Euroopas.

Eesti Sinfonietta Solistide kavas on kaks flöödikontserti - Antonio Vivaldi Il Gardellino ja Carl Philipp Emanuel Bachi flöödikontserti d-moll, solistiks Oksana Sinkova.
Orkestri kontsertmeister Maano Männi soleerib Astor Piazzolla teoses Suvi tsüklist Neli aastaaega Buenos Aireses. Kontserdil kõlab ka Wolfgang Amadeus Mozarti Väike öömuusika ja Heino Elleri Kodumaine viis.