ES_Itaalia

Pieve de Santo Stefano Cesclans

EESTI SINFONIETTA SOLISTID KONTSERDIREISIL ITAALIAS

18.-20.juulini esinevad Eesti Sinfonietta Solistid kontsertmeister Rūta Lipinaitytė juhtimisel kahe kavaga, „Night Winds“ ja „Aastaajad“, Itaalias Emilia Romagna ning Carniarmonie festivalidel.

Emilia Romagna muusikafestival on ulatuslik kunstipidustus, mis kestab juulist septembrini, hõlmates suurt osa Põhja-Itaalia provintsidest ning pakkudes ligikaudu 10 000 külastajale rohkem kui 40 muusikasündmust enam kui 30 kontserdipaigas, juhindudes põhimõttest „Muusika on osa elamisest, see on kirg ja igapäevaelu. See on mineviku, oleviku ja tuleviku tasakaal traditsioonide ning uuenduste vahel.” Arvukatel etendustel ja kontsertidel kõlab muusika läbi sajandite esinejatelt üle maalilma. Fondazione Luigi Boni korraldatav Carniarmonie festival kestab kolm kuud ning toob kokku erinevate muusikažanride eredamaid esindajaid.

Eesti Sinfonietta Solistide kontserdil 19.07 Codigoros, Pomposa tuhandeaastase kloostri pargis (Abbazia di Pomposa Parco S. Guido Abate) kõlab Eestiski mängitud kava „Aastaajad”, kus solistirollis on kõik laval olevad muusikud.

14.juunil Tallinna Jaani kirikus toimunud küüditatute mälestuskontserdil meenutati nii neid, kes aastakümneid tagasi Eestist viidi kui praegu Ukrainast vägivaldselt deporteeritud inimesi. Koos kammerkooriga Collegium Musicale esitati Erkki-Sven Tüüri, Pärt Uusbergi ning ukraina helilooja Valentin Silvestrovi muusikat.

18.07 Cesenas, San Francesco kloostri aias (Chiostro di San Francesco della Biblioteca Malatestiana) ning 20.07 väga erilises kontserdipaigas, Itaalia Alpides asuvas Cesclansi Püha Stefani kirikus (Pieve di Santo Stefano Cesclans) toimuvatel kontsertidel mängivad Eesti Sinfonietta Solistid koos itaalia tippklassi interpreetidega. Flöödivirtuooside Massimo Mercelli ning Cristian Lombardi esituses kõlavad Antonio Vivaldi kontserdid La tempesta di mare ja Il Gardellino ning Lamberto Curtoni uudisteos flöödile ja orkestrile.

Eriline maiuspala on nii publikule kui meie muusikuile aga Arvo Pärdi teos Pari intervallo, mille seade alpisarvele ja keelpillidele on helilooja heakskiidul teinud sarvemängija Carlo Torlontano. Seda erilist kooslust – alpisarv koos orkestriga, saab eesti publik kuulata juba detsembri lõpul Tallinnas ja Viljandis toimuvatel Eesti Sinfonietta aastalõpukontsertidel.