ES_Viini_kuld_24

Hooaeg Mängust Ludus Vaikuseni Silentium on lõppenud.
Uued kontserdid on ukse ees.

Juulis on Eesti Sinfoniettal rõõm Mariehamnis taas kohtuda dirigent Anna-Maria Helsingiga. Ahvenamaa Kultuuriühing Katrina, mis on oma nime saanud Nobeli kirjandusauhinna kolmekordse nominendi, Ahvenamaal sündinud Sally Salmineni romaani „Katrina” järgi, on võtnud lavale tuua Ahvenamaal sündinud helilooja Jack Mattsson just sellest raamatust inspireerituna loodud muusikalavastuse „Katrina”.
Põnev koostöö ootab ees!

Augusti lõpul avab Eesti Sinfonietta Tallinna Kammermuusika Festivali, mille kunstiliseks juhiks on meie külaliskontsertmeister Anna-Liisa Bezrodny.

Ja siis ongi juba sügis ja uue hooaja algus. Erinevalt Eesti Sinfonietta tavapärastest ülesastumistest kontsertmeistri juhatusel, on uue hooaja mitmel kontserdil orkestri ees dirigent!
Sügishooaja üks erilisemaid kontserdipaiku on kindlasti Kölni Filharmoonia suur saal, kus Eesti Sinfonietta mängib 3.novembril sarjas „Euroopa klassika Kölni Filharmoonias” dirigent Maria Seletskaja juhatusel. Solistideks on Hans Christian Aavik, Maila Laidna ja Andreas Lend. Kavas on Wolfgang Amadeus Mozarti, Ludwig van Beethoveni ja Arvo Pärdi muusika.
Aga alustagem algusest, avakontserdist.

VIINI KULD. MEISTRID JA MARIANNA

Pühapäeval, 29.09 kell 17 alustab Eesti Sinfonietta Tallinna Filharmoonia Mustpeade maja Valges saalis uut hooaega, kavas tuntud Viini klassikute Joseph Haydni ja Ludwig van Beethoveni muusika. Aga mitte ainult!
Kontserdilt ei puudu ka esiettekanne. Esmakordselt Eestis kõlab rohkem kui 300 aastat tagasi loodud Sinfonia in C, mille komponeeris oma aja üheks geniaalsemaks heliloojaks tituleeritud daam, Marianna Martines.
Solist ja kontsertmeister sel õhtul on Peeter Margus.

Marianna Martines
Sinfonia in C
Ludwig van Beethoven
Romanss nr.1 op.40
Joseph Haydn
Poco Adagio cantabile keelpillikvartetist „Emperor” op.76 nr.3
Ludwig van Beethoven
Romanss nr.2 op.50
Joseph Haydn
Sümfoonia nr.53 „L’Imperiale”

Piletid müügil Piletilevis ja tund enne algust kontserdipaigas.